Топ Новости >
Жените подалеку од автомобилски гасови, скара, полиуретанска пена, ткаенини отпорни на дамки
Со изведна на претстсвата „Еци, пеци, Лец“ синоќа во Културниот центар „Феникс“ свечено е отворен новиот сатиричен театар „Сатир“
Генијалниот македонскиот маестро, се појави во Royal Philharmonic Hall 13 пати од неговото прво надежно деби што се одржа пред една деценија
Нов сатиричен театар „Сатир“ и нововостановена награда за сатира „Македонски сатир“ во организација на Културниот Центар „Феникс“
Првата изложба во просторот на Мобилна/Монтажна Галерија на CAC
Нозете и бедрата се заштитен знак за Џенифер Лопез кои таа секогаш со внимание ги негува
Како да се ослаби, е вечното прашање?
Во градот на поезијата и меѓународната колевка на литературата, во Спомен домот на браќата Миладиновци во Струга
Актер, пејач - за неговиот 70- роденден, половина век успешната кариера, за фестивалот "Пролет во Београд", за театарот и семејството
Страница 18 од 22

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.