Gevgelijanet - ЖИВОТ
Топ Новости >
Природен лек со плодовите од нашето поднебје, со кое треба да се сладите 1-2 месеци и да заздравите потполно
Колач со суво овошје. Го нарекуваат и „Љубовен венец” – бидејки едноставно ќе се заљубите во вкусот. Или оној кој ќе го послужите со овој колач ќе се заљуби во вас уште повеќе
По премиерата од 20 декември, „69“ работена според четирите едночинки на овој популарен американски автор, продолжува да се прикажува пред македонската публика
 во престижното “Producers' Club“, веднаш до центарот на Бродвеј
Убавиците од филмското платно не можат да одолеат да ја привлечат својата публика не само со глумата, туку и со престижна тоалета за црвениот тепих, а чевлите не се исклучок од сето тоа
Светската здравствена организација објавила проценки за консумација на алкохол во голем дел од земјите ширум светот
Времето како да оди назад за оваа атрактивна светска манекенка
Кратки, кои откриваат и топлат, но дефинитивно ќе го зачинат секој дневниот изглед
Дали ги знаете лековитите својства на бананите? Овој јужен плод лечи многу работи: ги избелува забите, лечи свраб, ја ублажува депресијата, ја намалува болката, напнатоста во желудникот, превентивно делува за срцеви и мозочни удари и многу повеќе!
Страница 21 од 23

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.