Топ Новости
По премиерата од 20 декември, „69“ работена според четирите едночинки на овој популарен американски автор, продолжува да се прикажува пред македонската публика
 во престижното “Producers' Club“, веднаш до центарот на Бродвеј
Убавиците од филмското платно не можат да одолеат да ја привлечат својата публика не само со глумата, туку и со престижна тоалета за црвениот тепих, а чевлите не се исклучок од сето тоа
Светската здравствена организација објавила проценки за консумација на алкохол во голем дел од земјите ширум светот
Времето како да оди назад за оваа атрактивна светска манекенка
Кратки, кои откриваат и топлат, но дефинитивно ќе го зачинат секој дневниот изглед
Дали ги знаете лековитите својства на бананите? Овој јужен плод лечи многу работи: ги избелува забите, лечи свраб, ја ублажува депресијата, ја намалува болката, напнатоста во желудникот, превентивно делува за срцеви и мозочни удари и многу повеќе!
Апсолутната стерилизација на дневниот простор може да ги исчисти вирусите и бактериите клучни за создавање антитела во детскиот организам, па најчеста последица е појават на дијабет
Сопранот Дурловски ќе биде првата певица од Македонија која ќе настапи на престижната оперска сцена во Њујорк како Кралица на ноќта во Моцартовата “Волшебна флејта“
Страница 24 од 25

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.