Топ Новости >
За овој колач не ви треба миксер, само продукти, добра желба за слаткарски новитети и слободно време од 30 минути
Летниот џез караван со Ресен како прва станица
„Ајкули во Вардар“, „Дрвја со очи“, „Пакман јаде ДУП“, „Лебеди кои бараат права“ дел од герила акциите на Уметнички урбани акции
Изложба на фотографии, работни цртежи и планови, oд акциите на тимот „Урбани уметнички акции“ од 27-30 јуни, во галерискиот простор на Мобилна монтажна галерија во Скопје
Радио приемник и галерија на едно место во Паркот на Франкофонијата - сабота 25 јуни 2016
Осум добри причини за осаменост која ќе ве издигне
Во организација на „Манускрипт“ на Саемот на книгата меѓу бројните наслови презентирани се две дела на Душка Дуња Гиевска - поетеса од Куманово
Креативна едукативна работилница за деца во организација на „Центарот за современи уметности“ од Скопје
Меѓународниот фестивал на поезија и уметност „Woman Scream“ годинава за прв пат се оддржува во Македонија со поддршка на „Јустиција“
Страница 9 од 22

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.