Топ Новости >
ЗПЛРМ се огласи во одбрана на професионалноста на своте членови во врска со потпишаната петиција за одбивање на дежурство во неопремената амбуланта за мигранти во полициската станица на гевгелиската Железничка
Домашен сируп кој го топи салото од стомакот и тоа по 1 сантиметар на ден
Граѓанскиот активизам дел од тематскиот форум за анимација на Кампот посетители на тридневниот јубилеен 5-ти „Д Фестивал“
Освежете се со природен и здрав напиток
Изложбата „Спорни (Оспорени) места“ на уметниците Оливер Мусовиќ и Гвијанг Хванг ги истражува просторните политики во специфичните контексти на три града - Скопје, Сеул и Лос Анџелес
Авторска вечер на Роберт Перишиќ - Гостин на првата книжевна резиденција „Апсолутно модерен“
Изложба во Паркот на Франкофонијата во Скопје
Видео: Најголемо зло е да живееш на трошок на идните генерации
Традиционалниот меѓународен фестивал на „Пролетни веселби“ по 24 пат во Башибос, Валандовско
Страница 10 од 21

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.