Топ Новости >
Радио приемник и галерија на едно место во Паркот на Франкофонијата - сабота 25 јуни 2016
Осум добри причини за осаменост која ќе ве издигне
Во организација на „Манускрипт“ на Саемот на книгата меѓу бројните наслови презентирани се две дела на Душка Дуња Гиевска - поетеса од Куманово
Креативна едукативна работилница за деца во организација на „Центарот за современи уметности“ од Скопје
Меѓународниот фестивал на поезија и уметност „Woman Scream“ годинава за прв пат се оддржува во Македонија со поддршка на „Јустиција“
Нова урбана акција. Пакман го грицка скандалозниот ДУП на Аеродром
Поради немање соодветна специјалистичка опрема за третман и транспорт на критични новороденчиња во Гевгелиската Болница, спасено дете со интервенција на д-р специјалист од Детската клиника во Скопје
Тетарот за деца и младинци со естетиката којa се обидува да ги артикулира најнесфатливите зла на историјата на човештвото
Накпосакуваните модели на чевли годинава се со дизајнерски потпис на познати имиња од светот на модата
Страница 9 од 22

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.