Топ Новости
Сезоната на спанаќот ќе ве натера да ја пробате оваа брза и лесна пита
„Колектив Ветерница“ од Скопје во рамките на новиот културен бран поддржан од Министерството за култура на РМ, гостува со перформансот наменет за деца гостува во Гевгелија
Во силна конкуренција од 50 ликовни секции од Балканот, „Ајфеловата кула од капачиња“ го привлече вниманието и на публиката и на жирито
„Книжевно перо“ за младиот гевгелиски поет за книга на годината вон изданијата на Хрватското книжевно друштво
Деведесет годишната Анежка го разубавува своето мало село цртајќи цвеќиња по куќите
Премиерата на претставата е закажана за 15 октомври 2017 во Југословенското драмско позориште, во Белград
Што ќе се случи доколку лебот целосно го исфрлите од исхраната
Нов уметнички предизвик за креативците - Атеље за цртање и сликање кое започнува со работа од 25 септември
Видео: Десет предлози како сами да ја средите долгата коса
Страница 9 од 25

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.