Топ Новости
Тешка сообраќајна несреќа во Гевгелија - Вторник, 15 Септември 2020 14:44
Заврши Националното триатлон првенство во Дојран, доделени медалите во 12 категории Featured
Македонската триатлон федерација ги прогласи победниците на годинашниот државен шампионат во триатлон што денеска се одржа на патеките во Дојран…
По шест години пауза Триатлон натпреварите на Македонската триатлон федерација се враќаат на терените во Дојран. Утрово во 09:00 часот…
По инцидентот на УС Опен во кој Новак Ѓоковиќ упати (удри) топче ненамерно во правец на линијски судија и бранот…
„Телеком Веспрем“ и РК „Вардар 1961“ вечерва во Задар играа за трофејот во СЕХА Газпром лигата по трет пат по…
Со победа во пенали, по претходно изедначен резултат 29:29 помеѓу Вардар - Загреб, вчера македонските црвено-црни ракометари приредија завршница за…
Денес наутро во Охрид, на трката „Охрид трчаТ 2020“ меѓу 485 учесници, тркачи и маратонци од државата, учествуваа 4-ца натпреварувачи…
Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ стигна до втората титула на Мастерсот Синсинати. Тој во финалето славеше против Канаѓанецот Милош…
Светските спортски медиуми со наслов „Новак Ѓоковиќ успеа да го „преживее“ Шпанецот Роберто Баутиста Агут“ известија за пласманот во новото…
Победа за Вале, животна загуба на Ѓургица Featured
Гевгелиската спортистка Валентина Узунова, член на Атлетскиот клуб „7-ми Ноември“ од Гевгелија денеска истрча прва и го освои златниот медал…
Страница 1 од 54

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.