Топ Новости
Фудбалскиот расадник во општината, младите од село Миравци годинава покрај атракцијата на традиционалниот турнир „Тихо“ подготвуваат нов турнир во класичен…
Европскиот ракометен првак „Вардар“ од Скопје освен пехарот и златните медаљи за играчите својата победа во Лигата на шампионите во…
Дочекот на играчите на РК „Вардар“ по победата на Лигата на шампиони во Келн денеска го преполни плоштадот во Скопје…
Вардар е првак на Европа во ракомет Featured
Со победа над Веспрем со резултат од 27:24, македонските рекометари на „Вардар“ денес се качија на тронот на ракометна Европа.Пехарот…
Првакот на Македонија во ракомет „Вардар“ на завршниот турнир од Лигата на шампионите во дуел со Барселона вечерва во Келн…
Богат викенд на активности за ЗСПК „Кожуф“ од Гевгелија - реализираше три акции од својата годишна програма на планинарски остварувања,…
ПСК „Двете Уши“ викендот 25-26 Мај учествуваа на 38-мото традиционално искачување на Титов Врв 2019 година. Акцијата беше дводневна со…
„Вип“ од Скопје прв, „Костреш“ од Богданци втор на Крапска Лига 2019 Featured
Екипата на ЗРС „Вип“ од Скопје со уловени 63 примероци на риба крап со вкупна тежина од 142,230 килограми е…
Денеска во Спортската сала „26 Април“ во Гевгелија се одржа Четвртиот Јукиорски КУП за Југоистокот, во организација на Ракометниот клуб…
Страница 7 од 49

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.