Топ Новости
Кожув во една четвртина успеа да го добие дуелот во Куманово. Блокотехна без проблеми на домашен терен оствари победа
Македонскиот планинар Стоицев успеа да ја искачи Аконкагва иако е со оштетен вид и стана втор во светот кој направил…
Видео: Балканскиот првенец по висина, врвот Мусала (2.925 мнв) од Рила, Бугарија, викендов беше искачен од членови на ПСК „Двете…
По турбулентен натпревар Вардар победи во Шведска
Советот на општина Гевгелија ја одобри Програмата за финасирање на спортските активности во општината за 2019 година
Неуморните членови на новиот гевгелиски планинарски клуб „Двете уши“ за три месеци од основањето реализираа 15 планинарски акции
Репрезентативец во Македонија, докажан фудбалер во Словачка
На свечената церемонија во Монако србинот ја доби „Лауреус“ наградата која традиционално му се доделува на најдобриот спортист на годината
По повод одбележување на 75 годишнината на Февруарскиот Поход ПСД „Орле“ од Кавадарци денеска организираше акција на искачување од Мушов…
Страница 8 од 46

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.