Топ Новости
Прва Крапска Лига на езерото Паљурци кај Богданци Featured
Македонската рибиловна Федерација деновиве, ја организира Првата Крапска лига во Македонија, која се одвива на вештачкото езеро Паљурци кај Богданци.…
Утрово на 71 година почина поранешниот возач во Ф1, Ник Лауда, после неколку месеци борба со болеста. Австриецот го освои…
- „Во чест на нашиот гевгелиски алпинист Георги Петков кој трагично загина на Монт Ееверест, ние планинарите од ПСК „Двете…
Прв меморијал за „Д-р Георги Петков“ реализиран до врвот Мала рупа на Кожуф Featured
Хималајскиот патник и долгогодишен член на гевгелиското планинарско друштво Д-р Георги Петков вчера беше чествуван со меморијал организиран во негова…
Најмасовната спортска натпреварувачка манифестација на државно ниво која опфати над 1.000 ученици од образованието се Малите Олимписки игри кои се…
Во 63 минутна игра и два добиени сета вечерва во Рим Ѓоковиќ го победи Колшрајбер од Германија со (6:3) и…
По 30 пат планинари од Македонија и Балканот учествуваа на меморијалот „Димитар Илиевски Мурато“ во знак на сеќавање и почит…
Во Спортскиот центар „Јане Сандански“, синоќа во Скопје, гевгелиските кошаркари од КК „Кожув“ го изморија домаќинот до последната секунда и…
Светскиот и двојниот европски шампион со Шпанија, голманот Икер Касилјас (роден 1981 година), вчера доживеа инфаркт, но по лекарската интервенција…
Страница 8 од 49

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.