Топ Новости
Во четврт финалето од ракометната Лига на шампиони Вардар го збриша типуваниот фаворит Пик Сегет со убедливи 31 - 23.…
Шеесетиосум годишната традиција во село Стојаково, општина Богданци, продолжува и годинава со организирање на првомајски трки. Учесници на трките се…
26-от Традиционален Планинарски Марш „Перо Илиевски“ што се одржа викендов на Кожуф планина, постигна генерациски рекорд, со учесници од седумдецениски…
Пехарот на КУП 2019 го освои Работнички Featured
Скопскиот кошаркарски клуб „Работнички“ вчера во Гевгелија ја освои 10-та по ред победа на КУП на Македонија. Со победа над…
Победниците на БИБЛ лигата вечерва се изборија за влез во историско финале на државниот куп во кошарка. Утре се борат…
Блокотехна обезбеди полуфинале во КУП 2019 Featured
МЗТ Скопје, Работнички, Блокотехна Гевгелија и Гостивар се утрешните полуфиналисти од државниот КУП во кошарка 2019
Македонија со историска победа над Исланд Featured
ВИДЕО: Македонија-Исланд 34:33 е победоносниот резултат од 4-та победа над Исланд, но прва на гостински терен во Рејкјавик
26 планинари од Гевгелија, Скопје, Неготино, Куманово и од Холандија во организација на ЗСПК „Кожуф“ викендов реализираа искачување по висините…
Гевгелискиот прволигаш Блокотехна вечерва ја освои БИБЛ лигата
Страница 9 од 49

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.