Топ Новости
Со победа во финалето над екипата на Загреб со резултат 26-23 македонските ракометари најдобри во регионалната европска лига - СЕХА…
Вардар избори трето СЕХА-финале по ред: Лекција за Мешков среде Брест во Белорусија
Еден од најдобрите македонски каратисти, Емил Павлов, го освои бронзениот медал на Европското првенство во Шпанија
Порта и Кала Тепе - викенд акции на ПСК „Двете уши“ Featured
Еден викенд со две акции на ПСК „Двете уши“ од Гевгелија и искачени два врва, еден од грчка страна, еден…
Пролетна планинарска и еколошка акција на ЗПСК КОЖУФ Гевгелија
Две златни, два сребени медала и две бронзи е епилогот на македонските натпреварувачи на Специјалната олимпијада во Абу Даби
Северната страна на Кожуф на висина од 2.004 мнв искачена од 10 члена екипа на гевгелиските планинари чиј клуб го…
Гевгелиските кошаркари на „Кожуф“ на гостински терен во Аеродром го победија со 80:91 носителот на шампионската титула во македонската кошаркарска…
Солидарен протест на приватните доктори од Гевгелија Featured
Mатични доктори од приватното здравство во Гевгелија денеска се солидаризираа со состојбата на својата колешка д-р Виолета Петковска од Виница…
Страница 10 од 49

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.