Целта е остварена: Македонија со победа над Чиле продолжува во следната фаза од мундијалот и го продолжи престојот во Египет!…
Подмладената македонска ракометна репрезентација не можеше на терен да и' парира и да ја надигра нестандардната постава на шведската ракометна…
Македонската ракометна репрезентација вечерва го игра првиот натпревар на Светското првенство во Египет против селекцијата на Шведска. Подмалдената Македонија вечерва…
Фудбалската Федерација на Македонија на несекојдневен начин ја испиша победничката коментаторска еуфорија на Тони Стојановски кога во преносот од дуелот…
Најдобриот тенисер на светот иако нема скорешен спортски настап континуирано работи на одржување на својата физичка кондиција.Новак Ѓоковиќ моментално се…
Само пред една недела светската спортска публика и милениците се простија од фудбалскиот уметник Диего Армандо Марадона, а во реалниот…
Фудбалската легенда Диего Армандо Марадона Аргентина, по изгубената битка со здравјето вчера беше погребан во Буено Саирес под строги ковид…
Аргентина во црно, Светот е во шок - легендарниот фудбалер Диего Марадона ја загуби најважната битка во животот, почина денеска…
Денес е Светскиот ден на детето. Го посветуваме прилогот за едно несекојдневно дете херој Bridger Walker. На насловната фотографија е…
Страница 1 од 56

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.