Топ Новости
Тешка сообраќајна несреќа во Гевгелија - Вторник, 15 Септември 2020 14:44

Вардар избори второ место во СЕХА лигата

Недела, 06 Септември 2020

„Телеком Веспрем“ и РК „Вардар 1961“ вечерва во Задар играа за трофејот во СЕХА Газпром лигата по трет пат по 2016 и 2017 година.

До овој момент актуелниот шампион на СЕХА од Скопје и петкратен носител на трофејот на СЕХА, РК „Вардар“, ја изгуби трофејната титула во вечерашниот дуел со унгарскиот тим со резултат 27:35.
Ова е девето издание на Фајнал фор во Задар. Веспрем во 20 меч ја обезбедува 11-та победа, Вардар бележи 5 триумфи над Веспрем.

Коралес имаше 14 интервенции. Најефикасен беше Ненадич со 5 голови кај „Веспрем“.
Кај Вардар Борко Ристовски имаше 7 интервенции, а најефикасен беше Калараш со 6 гола, Јотиќ и Валтаќ реализираа по 4 погодоци.


Last modified on Недела, 06 Септември 2020 - 22:34

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Родителите од Миравци бараат настава со физичко присуство за учениците од VI до

Советот на родители при Општинското основно училиште „Климент Охридски“ од

Повеќе

Прием на првачињата во училиштата во Гевгелија

Централните општински училишта „Крсте Мисирков“ и Владо Кантарџиев“ од

Повеќе

„Викенд без ДДВ“ за корисниците на апликацијата „Мој ДДВ“

Новата мерка „Викенд без ДДВ“ од Четвртиот пакет на економски мерки на Владата

Повеќе

Пресуда: 1,5 години затвор за Груевски, условна за Јанакиевски

Денеска судот изрече пресуда за предметот „Насилство во општина Центар“. На екс

Повеќе

Гордана Јанкулоска спроведена во затворот Идризово

Екс министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска попладнево е

Повеќе

Заев: 470 милиони евра тежок Четвртиот пакет економски мерки наменет за

- „Парите на граѓаните се за граѓаните. Со четвртиот пакет економски мерки,

Повеќе

Филипче: Отварање на границите без ПЦР тестови - се разговара со земјите од

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека сите земји во

Повеќе

Корона кризата ја зголеми невработеноста во Гевгелија

Новата здравствена пандемија која го зафати светот се одрази на светската

Повеќе

Септемвриски снег во Босна и Херцеговина

Четвртиот ден од есента забелеа снежните покривки на планината Бјелашница и на

Повеќе

Ковид настава во Гевгелија - претежно он лајн, основците од I до III на училиште

Барањето на општинските основни и средното училиште од Гевгелија за одржување

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.