Топ Новости
Тешко повредени двајца малолетници на Динќот
Авг 02 2021

Тешко повредени двајца...

Празничната раздвиженост предизвика посета на релации и користење на возила со несоодветна обука од страна на младите, па дури и...
Нова хирушка сала во Општа Болница Гевгелија пуштена во употреба
Јул 31 2021

Нова хирушка сала во Општа Болница...

После 60 години за прв пат во Општа Болница Гевгелија е изградена и опремена нова операциона сала со најсовремени медицински апарати,...
Пуштен во употреба „Јужен Вардар“ систем за наводнување
Јул 31 2021

Пуштен во употреба „Јужен Вардар“...

Новиот систем за наводнување „Јужна Вардарска долина“ - Втора Фаза, вреден 24 милиони евра денеска е пуштен во употреба во присуство на...
По три дена недостаток, вечерва Моин ќе добие вода
Јул 30 2021

По три дена недостаток, вечерва...

Поради дефект на водна пумпа на бунарите кај Моин жителите од ова населено место веќе три дена се без снабдување со вода. Надлежните од...
Гевгелија домаќин на UEFA Футсал Лига на шампиони
Јул 30 2021

Гевгелија домаќин на UEFA Футсал...

Гевгелија ќе биде градот-домакин на прелиминарната рунда во футсал ЛИГАТА НА ШАМПИОНИ, каде македонскиот претставник „КМФ ПРОЕКТ“ од...
Нов јулски случај на ковид заболен во Гевгелија
Јул 30 2021

Нов јулски случај на ковид заболен...

Институтот за јавно здравје денеска го регистрираше вториот ковид-19 заболен пациент од Гевгелија во јулскиот извештај за епидемијата...
Пливачката Миа прва во својата квалификациона група на ЛОИ
Јул 28 2021

Пливачката Миа прва во својата...

Македонската пливачка Миа Блажевска Еминова оствари најдобар резултат во својата квалификациска група во конкуренцина на осум...
Подгответе се за 10 дневна температурна 40-ка до 44℃, со УВ=9
Јул 28 2021

Подгответе се за 10 дневна...

Актуелно предупредување од УХМР - доаѓа портокалова (алертна) фаза која ќе трае наредните 10 денови со дневни температури од над 40℃ . „Во...

Фото Галерија

Видео Галерија

Hide Main content block

 

Follow us on Facebook!

 

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.