WBC прогласи 6 годишно дете за светски шампион

Петок, 20 Ноември 2020

Денес е Светскиот ден на детето. Го посветуваме прилогот за едно несекојдневно дете херој Bridger Walker.

На насловната фотографија е шестгодишниот Бриџер Вокер, носител на појасот за светски шампион доделен од Светскиот Боксерски Совет. Ова момче годинава покажа извонредна храброст и ја спаси својата помлада сестра од напад од разбеснато куче.  Го чинеше двочасовна операција и повеќе од 90 конци по целото тело, но тој успеа да ја спаси својата тригодишна сестра од речиси сигурна смрт.
Во болницата, Бриџер кажал: „Ако некој мораше да умре, тоа требаше да бидам јас, јас сум постариот брат“.
И Светскиот боксерски совет (WBC) го призна Бриџер за светски шампион во тешка категорија на еден ден! Така, тој ќе остане запишан во официјалната историја на WBC, како светски шампион на еден ден, на денот кога тој беше најдобриот борец на светот! ❤️ 

❤️ Честитки за херојската борба доби и од големиот Мајк Тајсон.

AND THE NEW WBC CHAMPION OF THE WORLD, Bridger "The bravest man on Earth" Walker ????????

Posted by World Boxing Council on Tuesday, July 21, 2020

We are honored to name 6-year-old, Bridger Walker, WBC Honorary Champion, for his brave actions that represent the best values ​​of humanity. Bridger, you're a hero ????????

Posted by World Boxing Council on Wednesday, July 15, 2020
Last modified on Петок, 20 Ноември 2020 - 22:28

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Same masen kuta

Misociis nulla interdum et. Cursus senectus aliquet pretium at tristique hac

Повеќе

Ukan mare tinu

Etiam vitae commodo dolor. Ut quis urna nisl. Nulla eu purus odio, at aliquet

Повеќе

Zaga tiko maze

Ceger nisl Pellentesque In id metus laoreet dignissim vel. Lacinia Sed

Повеќе

Xare makin opan

Mes pede elit nibh at risus tempus. Nulla semper ac nec sit massa In Curabitur

Повеќе

Dare makin oka

Puspen disse at libero porttitor nisi aliquet vulputate vitae at velit. Aliquam

Повеќе

Zate maki nako

Temper ac nec sit massa In Curabitur id risus sit. Non ante gravida eros quis

Повеќе

Nuka tisu mako

Duis sit amet velit quis augue sollicitudin tempus eget ut dui. Vestibulum ante

Повеќе

Seru cadin retu

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod

Повеќе

Tina okun zagon

Duis sit amet velit quis augue sollicitudin tempus eget ut dui. Vestibulum ante

Повеќе

Rana casen maki

Pendisse erat dolor, dictum in interdum non, molestie at lorem. Vivamus

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.