Видео: Ноле како Роки Балбоа

Недела, 27 Декември 2020

Најдобриот тенисер на светот иако нема скорешен спортски настап континуирано работи на одржување на својата физичка кондиција.
Новак Ѓоковиќ моментално се наоѓа во Дивчибаре, каде се подготвува за следната сезона.

Иако првиот настап во сезоната ќе го има на почетокот на февруари на АТП купот, Австралија опен започнува на 8 февруари, најдобриот тенисер на светот не седи со скрстени раце.

Редовно џогира па фановите го „уловија“ додека тренира. Така, Ноле на Дивчибаре е виден како џогира во друштво со неговиот соработник на велосипед и тоа по дожд и ниска немпература.

Ѓоковиќ на ова видео потсетува на познатиот јунак Роки, кој трча низ Филаделфија и ги поздравува минувачите.
„Од големите луѓе може многу да научиме. Да останеме природни и едноставни - секогаш“ - напиша на Инстаграм „Вила природа Дивчибаре“ која го сподели видеото од тренингот на Ѓоковиќ.

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Со Закон казината и обложувалниците подалеку од училиштата

Со измени на Законот за игри на среќа објектите од овој сектор, казина,

Повеќе

Гевгелија вечерва со висока загаденост на воздухот

Гевгелија вечерва на апликацијата „Мој воздух“ осамна на листата на градови во

Повеќе

Кај Прдејци утрово спречен шверц на мигранти

Денеска, во полноќните часови, поточно 01:00 часот после полноќ полицијта

Повеќе

Донација од НОЕЛ за Болницата во Гевгелија

Пред нова година беше најавата за донација, а денеска истата беше предадена -

Повеќе

Горивата поевтинуваат за 2 денари, од ноќеска на полноќ

Вонредна седница на Регултароната комисија за енергетика, во која бензините од

Повеќе

Почина Бранка Станковска - доајенот на македонското спикерство

Попладнево, во Скопје почина првиот глас на Радиотелевизија „Скопје“,

Повеќе

Воспитувачки во Белград малтретирале 2-3 годишни дечиња

Со нога на детското стомаче, шамари, тегнење за раце, заклучување.
Во

Повеќе

Собранието со 62 гласа „ЗА“ го донесе Законот за попис

Собранието денeска со 62 гласа „за“, без „воздржани“ и без „против“ го донесе

Повеќе

Џо Бајден ја превзеде функцијата претседател на САД

Со свечена церемонија на која не присуствуваше претходникот Трамп, денеска

Повеќе

Од јануари пензиите повисоки за 185 денари

Усогласувањето на пензиите со трошоците за живот донесе покачување на пензиите

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.