Новак Џоковиќ со нов рекорд на АТП листата

Понеделник, 08 Март 2021

Ноле испиша тениска историја.
Српскиот тенисер и рекет број 1 во светот, денеска го исполни најдолгиот временски рекорд како првак, носител на тронот на АТП листата со низа од 311 недели.
Со овој денешен рекорд тој е најдолгиот носител на титулата светски рекет број еден, оставајќи го зад себе Федерер кој претходно имаше рекордна низа од 310 недели.

Рекордот е конечно срушен. Новак е временско најдолгиот светски тениски рекордер.
Првата честитка за соборениот рекорд пристигна токму oд „ATP Tour“:

The record is broken! Novak Djokovic now holds the record for most weeks at No. 1 in the FedEx ATP Rankings ???? #Novak311

Posted by ATP Tour on Monday, March 8, 2021
Еве кои тенисери ги стави Ѓоковиќ зад себе: „Стремете се кон вашите соништа“ порачаа од Фондацијата Новак Ѓоковиќ. „311 недели. Продолжуваме да броиме“ напиша на ФБ неговата сопруга Јелена.

????❤️❤️

Posted by Novak Djokovic on Monday, March 8, 2021
Last modified on Вторник, 09 Март 2021 - 05:57

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Сара, Андреј и Љупчо прваци по биологија во Општината, 2 и 3 место на државно

Седмо одделенецот Андреј Димов од ООУ „Крсте Мисирков“ од Гевгелија неделава на

Повеќе

Донесени мерките од 5-от пакет економски мерки за граѓаните и фирмите

Од присутни 114 со 113 гласа „ЗА“ Собранието го донесе Законите за финасиска

Повеќе

Две први и 1 второ место за учениците од ООУ „Крсте Мисирков“ Гевгелија

Он лајн учењето изгледа не им нашкоди на нашите ученици во постигнувањето

Повеќе

Недела на солидарноста во организација на Црвен крст Гевгелија

Црвен крст Гевгелија организира хуманитарна акција во соработка со Црвениот

Повеќе

Донација на Царинска Управа за „Родителската куќа“ на децата болни од карцином

Со традиционална хуамнитарна акција на вработените од Царинската управа, а по

Повеќе

Нова пресуда за Мијалков: 8 години затвор за „Трезор“

Вкупно 28 години затвор за четворица обвинети во случајот „Трезор“ кој се

Повеќе

Камчев останува во Шутка, одлучи Кривичниот Суд

Притворениот Орце Камчев останува зад решетки, во притвор во затворот „Скопје“

Повеќе

Почина Д-р Билјана Ичева

Докторката Билјана Ичева, (1959-2021 г.) вработена во Негорските минерални Бањи

Повеќе

Кривична пријава за гевгелиски угостител

Две кривични пријави за прекршување на здравствените прописи против ковид-19

Повеќе

МВР: Приведени шест лица од криминалната-нарко група

По вчерашната успешна акција на МВР заедно со Американската Агенција за

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.