Седмоноемвриски трки низ Гевгелија - доделени 112 медали за сите кои финишираа на целта

Понеделник, 09 Ноември 2020

Атлетскиот клуб „7-ми Ноември“ од Гевгелија во годината на својот едногодишен спортски живот со локални атлетичари, овој викенд ги врати трките низ улиците на Гевгелија по повод празникот на градот и општината „7-ми Ноември“.

Иако организирани во пандемско време на спортскиот предизвик не му недостасуваше бројност од учесници. Вкупно стартни броеви беа објавени за 156 од пријавените, а на стартните позиции се јавија 118 учесника. Од нив 112 пристигнаа на целта истрчувајќи ја пријавената траса 5 километри и стаза од 10 километри.

Сите учесници на Првата виртуелна трка за љубов на градот Гевгелија добија финишер медали. А еве ги официјалните резултати од победниците по категории и постигнатите временски резултати.

Резултати 5 километри жени со вкупно поминато време (Elapsed time):
1. Теодора Мурџева 28:42 Победник
2. Мери Николова 29:42 – Второ место
3. Александра Крајчева 29:52 – Трето место
4. Данче Крајчева 29:54
5. Афродита Гелебешева 29:54
6. Љубица Асановиќ 30:29
7. Славица Танева 31:21
8. Емилија Прцакова 32:22
9. Емилија Костова 33:15
10. Сања Атанасова 33:37
11. Мартина Чурлинова 33:43
12. Елена Попова 33:59
13. Камелија Ангелова 34:38
14. Ивона Прошевска 36:55
15. Ивана Глигорова 37:18
16. Мартина Батанџиева 38:00
17. Валентина Мандалова 38:38
18. Емилија Глигорова 38:38
19. Елена Алексова 38:43
20. Милена Андонова 41:10
21. Габриела Терзиева 42:17
22. Катерина Атанасовска 45:30
23. Ружица Николова 48:00
24. Дијаманди Марковска 50:00
25. Татјана Петкова 54:12

Резултати 5 километри мажи со вкупно поминато време (Elapsed time)
1. Атанас Епов 17:24 Победник
2. Влатко Семенаков 20:10 – Второ место
3. Никола Ковачев 21:14 – Трето место
4. Петар Шарков 22:11
5. Васко Василев 22:18
6. Дарко Темелковски 22:34
7. Андон Дучков 23:06
8. Борче Костадиновски 23:08
9. Мартин Итов 23:11
10. Костадин Зајков 23:33
11. Коста Ризов 24:28
12. Александар Мурџев 27:27
13. Александар Југовски 28:21
14. Мицко Алексовски 28:36
15. Горан Јованов 28:42
16. Иван Мичов 28:53
17. Кристијан Прошевски 29:03
18. Димитар Ангов 29:45
19. Томе Каркалашев 30:00
20. Димитар Јаневски 30:05
21. Даниел Коцевски 30:35
22. Мартин Анастасов 30:35
23. Зоран Атанасовски 30:43
24. Филип Чакаров 30:58
25. Влатко Стоиловски 33:45
26. Андреј Тодов 33:51
27. Игор Андонов 34:06
28. Дарко Арнаудов 37:36
29. Илија Арџанлиев 38:32
30. Борис Ќаев 38:46
31. Ратко Ќаев 38:46
32. Марјан Младеновски 40:15
33. Мите Младеновски 42:13
34. Иван Петров 42:45
35. Игор Јанчев 43:40
36. Дејан Марков 46:10
37. Ѓорѓе Николов 48:00
38. Милан Јеремиќ 53:44
39. Мите Досков DNS
40. Димитар Самарџиев DSQ

Резултати 10 километри жени со стартен број и вкупно поминато време (Elapsed time):
1. Христина Алаѓозовска (22) 52:03 – Победник
2. Валентина Узунова (2) 53:00 – второ место
3. Русимка Динева (35) 56:24 – трето место
4. Магдалена Јованова (37) 1:02:21
5. Драгица Атанасоски (9) 1:02:38
6. Александра Атанасоска Петкова (12) 1:04:12
7. Клементина Николоски (43) 1:05:09
8. Милица Иванџикова (39) 1:12:42
9. Нататаша Булеска (40) 1:12:42
10. Марија Манева (44) 1:15:00
11. Елена Шуклева (26) 1:18:23
12. Елисавета Гофф (27) 1:18:47
13. Мери Кузманова (32) 1:23:40
14. Наташа Линкова (52) 1:25:49
15. Сања Силијановска (49) DSQ

Резултати 10 километри мажи со вкупно поминато време (Elapsed time)
1. Тодор Анчев 38:40 Победник
2. Александар Митревски 40:21 – Второ место
3. Стојан Делев 40:26 – Трето место
4. Дени Дагалев 41:31
5. Доне Ристовски 42:29
6. Дарко Прошевски 43:49
7. Ристо Чалков 44:07
8. Марјан Туртуров 44:12
9. Христијан Алаѓозовски 44:28
10. Јордан Јовановски 44:45
11. Димитар Ристов 44:49
12. Мартин Поповски 44:50
13. Петар Лешев 46:05
14. Иван Раденов 46:09
15. Игор Коцевски 50:08
16. Драган Ристов 50:36
17. Дарко Најдовски 50:41
18. Атанас Трајков 52:08
19. Валентино Делиџаков 53:38
20. Бојан Атанасоски 54:09
21. Никола Јованов 54:10
22. Мијалче Андоновски 54:43
23. Јован Поп – Петров 55:35
24. Деан Јовановски 55:59
25. Ангел Арнаудов 56:02
26. Ѓорѓе Лазаров 56:26
27. Александар Ќосев 59:19
28. Ратко Тошев 1:00:47
29. Аце Темелковски 1:01:46
30. Марјан Ризов 1:08:24
31. Лазар Петров 1:08:58
32. Благој Ѓоргиев 1:09:27
33. Владимир Чурлинов 1:43:46
34. Тодор Петков 1:48:43
35. Кирил Тошев 44:24*
36. Трајче Арџанлиев DNS
37. Илија Ќироски DSQ
38. Стеван Ѓошев DSQ

Нашата најтрофејна атлетичарка, носител на повеќе медали од трки во државата на социјалните мрежи напиша дека е гордост да се трча за својот град.

Posebno zadovolstvo e da trcas vo svojot kraj???? Virtuelna Trka 7mi Noemvri Gevgelija Podrshka za pacientite so PH ❤️

Posted by Valentina Uzunova on Saturday, November 7, 2020
Задоволствое да се учествува, па дури и да си 22 на листата од постигнати резултати, како Мијалче.
Posted by Mijalco Andonovski on Saturday, November 7, 2020
Last modified on Понеделник, 09 Ноември 2020 - 20:37

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Same masen kuta

Misociis nulla interdum et. Cursus senectus aliquet pretium at tristique hac

Повеќе

Ukan mare tinu

Etiam vitae commodo dolor. Ut quis urna nisl. Nulla eu purus odio, at aliquet

Повеќе

Zaga tiko maze

Ceger nisl Pellentesque In id metus laoreet dignissim vel. Lacinia Sed

Повеќе

Xare makin opan

Mes pede elit nibh at risus tempus. Nulla semper ac nec sit massa In Curabitur

Повеќе

Dare makin oka

Puspen disse at libero porttitor nisi aliquet vulputate vitae at velit. Aliquam

Повеќе

Zate maki nako

Temper ac nec sit massa In Curabitur id risus sit. Non ante gravida eros quis

Повеќе

Nuka tisu mako

Duis sit amet velit quis augue sollicitudin tempus eget ut dui. Vestibulum ante

Повеќе

Seru cadin retu

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod

Повеќе

Tina okun zagon

Duis sit amet velit quis augue sollicitudin tempus eget ut dui. Vestibulum ante

Повеќе

Rana casen maki

Pendisse erat dolor, dictum in interdum non, molestie at lorem. Vivamus

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.