Топ Новости
Приведени илегалци кај Моин - Сабота, 10 Октомври 2020 12:44

Наумче Мојсовски именуван за директор на Агенцијата за млади и спорт

Вторник, 13 Октомври 2020

Долгогодишниот ракометен репрезентативец на Македонија, Наумче Мојосвски, од денеска и официјално е нов директор на Агенцијата за Млади и Спорт. Ангажманот на Мојсовски беше најавен уште пред извесно време, во изминатиот период имаше битка меѓу коалициските партнери СДСМ и ДУИ за добивањето на ова директорско место, за на крајот на денешната седница на Владата да биде донесена одлука Мојсовски да биде предводник на оваа институција.

„Владата на Северна Македонија на оваа седница за директор на Агенцијата за млади и спорт го именуваше Наумче Мојовски, наш врвен спортист и ракометен репрезентативец“, се вели во одлуката на Владата.

Мојсовски и покрај завршшувањето на активната играчка кариева како ракометар и репрезентативец на Македонија, остана активен во спортот како член на Управниот одбор на Ракометната Федерација на Македонија.

Мојсовски доаѓа на оваа функција на местoтоо на Дарко Каевски кој пак на последните парламентарни избори замина во пратеничките клупи во Собранието на РСМ како претставник на СДСМ.

 

Last modified on Вторник, 13 Октомври 2020 - 19:09

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Same masen kuta

Misociis nulla interdum et. Cursus senectus aliquet pretium at tristique hac

Повеќе

Ukan mare tinu

Etiam vitae commodo dolor. Ut quis urna nisl. Nulla eu purus odio, at aliquet

Повеќе

Zaga tiko maze

Ceger nisl Pellentesque In id metus laoreet dignissim vel. Lacinia Sed

Повеќе

Xare makin opan

Mes pede elit nibh at risus tempus. Nulla semper ac nec sit massa In Curabitur

Повеќе

Dare makin oka

Puspen disse at libero porttitor nisi aliquet vulputate vitae at velit. Aliquam

Повеќе

Zate maki nako

Temper ac nec sit massa In Curabitur id risus sit. Non ante gravida eros quis

Повеќе

Nuka tisu mako

Duis sit amet velit quis augue sollicitudin tempus eget ut dui. Vestibulum ante

Повеќе

Seru cadin retu

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod

Повеќе

Tina okun zagon

Duis sit amet velit quis augue sollicitudin tempus eget ut dui. Vestibulum ante

Повеќе

Rana casen maki

Pendisse erat dolor, dictum in interdum non, molestie at lorem. Vivamus

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.