Топ Новости >
Гевгелискиот фудбалски клуб „Кожуф“ во пресрет на новата сезона се засили со тројца нови фудбалери
Шеснаестчлена екипа од планинарскиот клуб „Кожуф“ од Гевгелија викендов го искачија највисокиот врв на Балканот, врвот Мусала
ЗСР „Костреш“ од Богданци, организатор на втората крапска интернационална средба
Кожув го совлада Карпош Соколи во Скопје во последниот натпревар од првото коло на плеј-аутот од кошаркарскиот шампионат на Македонија
Шестдецениското постоење на ПД „КожуФ“ од Гевгелија продолжува со работа со подмладено раководство
Девет милиони денари за развој на спортот за 2018 година Featured
Советот на општина Гевгелија ја одобри програмата за развој на спортските активности и манифестации во тековната 2018 година со издвојување на 9.000.000,- денари буџетски средства за популаризација на спoртот во Општината
Три македонски планинарски друштва се искачија на два врва од планината Витоша Бугарија
По повод Светскиот ден на планината 11 декември, Федерацијата на планинарски спортови на Македонија вчера во Скопје додели Признание „Даре Џамбаз“ за долгогодишна активност и придонес за развивање на планинарството на ПД „Кожуф“ од Гевгелија
На овогодинешниот четврти патронат учествуваа стотина планинари и љубители на природата како од Гевгелија така и од неколку планинарски друштва од Македонија и Белград
Страница 1 од 7

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.