Топ Новости
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Искачување на врвот Чичи Каја на Кожуф планина висок 1.767 метри н.в.
Награда за најдобар Планинарски клуб во 2014 година и признание за особен успех на македонскиот тим во Балканската планинска експедиција…
Одбележана втората годишнина - патронат на планинарскиот дом „Томе Шутов - Кротки“ во с. Конско
Јубилеен 10-ти меморијален парш во чест на познатиот адвокат и долгогодишен член на ПД „Кожуф“ Димитар Кангов одржан викендов на…
Прогласени победниците во три натпреварувачки категории
Викендов, со планинарски марш одбележана 1000 годишнината од битката на Беласица и акцијата „Пешачење до здравје“ на Авала
Гевгелиски Кожув во првата фаза од Балканската кошаркарска лига ќе се натпреваруваат во групата Б
Мери Костадиновска - прва гевгеличанка на покривот на Европа Featured
Планинарката Мери Костадиновска, членка на Планинарското друштво „Кожуф“ од Гевгелија на 5 август годинава го искачи највисокиот врв во Европа,…
Планинари на ПД „Кожуф“ за прв пат на врвовоте на Доломитие во Италија Featured
Единаесет члена експедиција на Планинарското друштво „Кожуф“ од Гевгелија при крајот на месец jули и почетокот на август реализираа десетдневна…
Страница 13 од 15

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.