Топ Новости
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
ПД „Кожуф“ како организатор беше домаќин на над 200 планинари на традиционалниот планинарски меморијал Димитар Кангов - Кангата
Македонско-грчка соработка на планинарите во еднодневна акција за искачување на трите врва на планината Ниџе од грчка страна
850 планинари се упатија на Титов врв (2.747 мнв) а до врвот стигнаа 828 планинари од целиот Балкан
Традиционалниот марш Димитар Илиевски - Мурато и оваа година ги однесе гевгелиските планинари на висините на „Баба“ планина во чест…
Сеќавање и спомен за истакнатиот гевгелиски планинар Перо Илиевски
Прва заедничка соработка помеѓу Планинарско Друштво „Кожуф“ Гевгелија и Еколошко Планинарско Друштво „Картуш“ Прилеп и планинари од Грција
Пријателска планинарска меѓународна акција вчера изведоа планинари од седум македонски градови заедно со планинари од Грција
Највисокиот врв на Балканот под нозете на 34 македонски планинари
Искачен врвот кај Вишешница како дел од проектот „Планинарски Предизвик 12 врвови“
Страница 8 од 13

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.