Топ Новости
Билборд кампања - Понеделник, 06 Јули 2020 15:42
Пријателски натпревар помеѓу ЖФК „СЦ Истатов 2015“ и ЖФК „Спортика“ Благоевград
раса долга 12 километри од Удово до Валандово привлече бројни млади спортисти и рекреативци
Во центарот на Гевгелија на градското шеталиште денес и утре во знакот на кошарката
Никола Костадиновски летово се искачи на Мусала врв висок 2.925 м.н.в.
Делегацја составена од 32 дечиња фудбалери, членови на Фудбалскиот клуб „Миравци“ предводени од својот тренер, Бојана Иванова остварија средба со…
Гевгелискиот фудбалски клуб „Кожуф“ во пресрет на новата сезона се засили со тројца нови фудбалери
Шеснаестчлена екипа од планинарскиот клуб „Кожуф“ од Гевгелија викендов го искачија највисокиот врв на Балканот, врвот Мусала
ЗСР „Костреш“ од Богданци, организатор на втората крапска интернационална средба
Кожув го совлада Карпош Соколи во Скопје во последниот натпревар од првото коло на плеј-аутот од кошаркарскиот шампионат на Македонија
Страница 9 од 16

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.