Топ Новости
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Јануарска акција на гевгелиските планинари во услови на 2 метри снег на висините до Чичи Каја 1.767 мнв
По трет пат одбележан патронот за планинарскиот дом Томе Шутов - Кротки
ПД „Кожуф“ и годинава со планинарски марш во чест на својот член Димитар Кангов
После триипол години неправда врз ФК „Кожуф“ ,Општината го раскина договорот за користење и одржување на грасдскиот стадион на ФК…
Организатор на меморијалот е планинарското друштво „Кожуф“ од Гевгелија
Кужувци со „Југ“ од Валандово на меѓународен планинарски марш на Плавуш
Во почит на загинатиот гевгелиски планинар Димитар Кангов - Кангата
Традиционалното планинарско одбележување на националниот празник со учество на над 800 планинари и љубители на природата
Два врва на Кожуф „Порта“ и „Дудица“ и „Корфоила“ на планината Пиново, сите од страната на Грција беа искачени од…
Страница 9 од 13

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.