Топ Новости
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Второ по ред искачување на врвот Китка на 1.211 метри надморска височина
Со одлука на Советот на општината годинава од буџетот за 2015 година ќе се одвојат осум милиони денари за развој…
Со седум победи од седум натпревари гевгелиски Кожуф неприкосновен лидер на табелата во Б групата на БИБЛ лигата
Искачување на врвот Чичи Каја на Кожуф планина висок 1.767 метри н.в.
Награда за најдобар Планинарски клуб во 2014 година и признание за особен успех на македонскиот тим во Балканската планинска експедиција…
Одбележана втората годишнина - патронат на планинарскиот дом „Томе Шутов - Кротки“ во с. Конско
Јубилеен 10-ти меморијален парш во чест на познатиот адвокат и долгогодишен член на ПД „Кожуф“ Димитар Кангов одржан викендов на…
Прогласени победниците во три натпреварувачки категории
Викендов, со планинарски марш одбележана 1000 годишнината од битката на Беласица и акцијата „Пешачење до здравје“ на Авала
Страница 10 од 12

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.