Топ Новости
Навалица на рибари во Дојран - Вторник, 18 Февруари 2020 11:27
По повод Светскиот ден на планината 11 декември, Федерацијата на планинарски спортови на Македонија вчера во Скопје додели Признание „Даре…
На овогодинешниот четврти патронат учествуваа стотина планинари и љубители на природата како од Гевгелија така и од неколку планинарски друштва…
По повод 13-ти ноември, Денот на ослободувањето на Скопје, ПД „Макпетрол“ и „Трансверзалец“ организираа искачување на врвот Љуботен на Шара…
Гевгелиските истоимени тимови „Кожуф“ викендов со различни резултати на терен
ПД „Кожуф“ како организатор беше домаќин на над 200 планинари на традиционалниот планинарски меморијал Димитар Кангов - Кангата
Македонско-грчка соработка на планинарите во еднодневна акција за искачување на трите врва на планината Ниџе од грчка страна
850 планинари се упатија на Титов врв (2.747 мнв) а до врвот стигнаа 828 планинари од целиот Балкан
Традиционалниот марш Димитар Илиевски - Мурато и оваа година ги однесе гевгелиските планинари на висините на „Баба“ планина во чест…
Сеќавање и спомен за истакнатиот гевгелиски планинар Перо Илиевски
Страница 10 од 15

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.