Топ Новости
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Традиционалното планинарско одбележување на националниот празник со учество на над 800 планинари и љубители на природата
Два врва на Кожуф „Порта“ и „Дудица“ и „Корфоила“ на планината Пиново, сите од страната на Грција беа искачени од…
Домот на боговите како го нарекуваат Олимп, под нозете на 18 члена екипа на ПД „Кожуф“
Полежан, БезБог, Џангал се врвовите кои ги искачи шестчлена екипа планинари од ПД „Кожуф“
Мапирње на патека од Смрдлива вода до водопадите на Кожуф, републички, балкански и меѓународни експедиции
ПД „Кожуф“ во соработка со ЕУ и проектот „ЕРАСМУС + “ реализираше 10 дневно кампување за млади во Финска
Докажаниот европски пријател на Македонија Ерван Фуере, по посетата на кампот „Слободиште“, со планинари од Македонската планинарска асоцијација се искачи…
Највисокиот Балкански врв по нозете на гевгелиските планинари од ПД „Кожуф“
Изминатиов викенд 19.04.2015 година Планинарското Друштво "Кожуф " Гевгелија го организираше 22-от Традиционален планинарски марш "Перо Илиевски" Ума 2015
Страница 11 од 14

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.