Топ Новости
Августовска разгледница од Дојран - Понеделник, 03 Август 2020 14:35
Воз удрил во автомобил кај с.Давидово - Понеделник, 27 Јули 2020 17:55
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
ПД „Кожуф“ и годинава со планинарски марш во чест на својот член Димитар Кангов
После триипол години неправда врз ФК „Кожуф“ ,Општината го раскина договорот за користење и одржување на грасдскиот стадион на ФК…
Организатор на меморијалот е планинарското друштво „Кожуф“ од Гевгелија
Кужувци со „Југ“ од Валандово на меѓународен планинарски марш на Плавуш
Во почит на загинатиот гевгелиски планинар Димитар Кангов - Кангата
Традиционалното планинарско одбележување на националниот празник со учество на над 800 планинари и љубители на природата
Два врва на Кожуф „Порта“ и „Дудица“ и „Корфоила“ на планината Пиново, сите од страната на Грција беа искачени од…
Домот на боговите како го нарекуваат Олимп, под нозете на 18 члена екипа на ПД „Кожуф“
Полежан, БезБог, Џангал се врвовите кои ги искачи шестчлена екипа планинари од ПД „Кожуф“
Страница 12 од 16

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.