Топ Новости
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Со седум победи од седум натпревари гевгелиски Кожуф неприкосновен лидер на табелата во Б групата на БИБЛ лигата
Искачување на врвот Чичи Каја на Кожуф планина висок 1.767 метри н.в.
Награда за најдобар Планинарски клуб во 2014 година и признание за особен успех на македонскиот тим во Балканската планинска експедиција…
Одбележана втората годишнина - патронат на планинарскиот дом „Томе Шутов - Кротки“ во с. Конско
Јубилеен 10-ти меморијален парш во чест на познатиот адвокат и долгогодишен член на ПД „Кожуф“ Димитар Кангов одржан викендов на…
Прогласени победниците во три натпреварувачки категории
Викендов, со планинарски марш одбележана 1000 годишнината од битката на Беласица и акцијата „Пешачење до здравје“ на Авала
Гевгелиски Кожув во првата фаза од Балканската кошаркарска лига ќе се натпреваруваат во групата Б
Мери Костадиновска - прва гевгеличанка на покривот на Европа Featured
Планинарката Мери Костадиновска, членка на Планинарското друштво „Кожуф“ од Гевгелија на 5 август годинава го искачи највисокиот врв во Европа,…
Страница 12 од 14

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.