Топ Новости
Успешна еко акција во село Богородица - Сабота, 14 Септември 2019 14:18
Празнична посетеност на Дојран - Понеделник, 09 Септември 2019 10:19
Среќно првачиња! - Вторник, 03 Септември 2019 17:55

Прво место за РК „Партизан“ на Четвртиот јуниорски Куп Југоисток

Недела, 26 Мај 2019

Денеска во Спортската сала „26 Април“ во Гевгелија се одржа Четвртиот Јукиорски КУП за Југоистокот, во организација на Ракометниот клуб „Партизан“ од Гевгелија, а под покровителство на Општина Гевгелија.

На Купот настапија јуниорските екипи на „Партизан“ од Гевгелија, РК „Младост“ од Богданци, РК „Астраион“ од Струмица и РК „Вардар“ од Неготино.

Домаќинскиот тим во финалето се сретна со РК Младост и освои победа и пехар за освоено Прво место на Купот. РК „Партизан“ на својата ФБ страна најави дека е добитник на четвртиот пехар од Купот на Југоисток. Освен пехарот за најдобар тим, од редовите на гевгелиски „Партизан“ е и прогласениот најдобар играч на Купот - Тодор Узунчев!

- „Нашите пионери се изборија на претходните купови, освоија три пехари, а сега се покажавме дека успехот не е случаен, дури и како домаќини се покажавме во најдобро светло пред публиката“, изјавија од гевгелискиот ракометен клуб.

Освен награда за најуспешен тим и најдобар играч, на Купот беа доделени и награди за најдобар голман и најдобар стрелец. Васил Демерџиев ја понесе дипломата за најдобар голман на Четвртиот Јуниорски Куп одржан во Гевгелија, а за најдобар стрелец на Купот е прогласен Борче Трпески.

Во паузите од Купот публиката ја забавуваше „Mystic Dance“ од Гевгелија.

 

Last modified on Недела, 26 Мај 2019 - 20:19

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Успешна еко акција во село Богородица

Јавните површини пред јавните простори во гевгелиското село Богородица денеска

Повеќе

Фирми и граѓани должат кон УЈП 10,2 милијарди денари

Управата за јавни приходи објави Листа на должници бр.09/2019 за долгови

Повеќе

Јавна презентација за дел од ДУП 7 (7.5) за Гевгелија

Утре со почеток во 12 часот во просториите на малата сала од Народниот театар

Повеќе

Никола Димитров ја доби наградата за Придонес кон европската интеграција на

По повод петгодишнината од основањето на порталот „Европски Западен Балкан“-

Повеќе

Празнична посетеност на Дојран

Продолжениот празничен викенд донесе поголем број гости во текот на топлиот

Повеќе

Одбележување на Денот на независноста

Со истрелување на 10 плутони од страна на артилерискиот батаљон во касарната

Повеќе

Авиони канадери го ставија под контрола вториот пожар кај Мамино

Локализиран, но не целосно ликвидиран. Ваков беше денешниот утрински извештај

Повеќе

Среќно првачиња!

Денеска во општинските основни училишта во Гевгелија се одржаа свечени приредби

Повеќе

Прекин на електроснабдувањето во Моин и Конско

„ЕВН“ КЕЦ Гевгелија ги известува корисниците на електрична енергија во општина

Повеќе

Првачињата во Миравци и Негорци прифатени, другите свечено започнуваат со

Првиот училишен ден денеска започна за првооделенците во Општинските основни

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.