Топ Новости

Турнирот „КМФ Миравци“ стигна до осмофинални натпревари

Петок, 19 Јули 2019

Новиот турнир во класичен мал фудбал во Миравци кој започна од 28 јуни стигна до осмофиналните натпревари. Од почетно пријавените 24 екипи во осинафиналната конкуренција останаа 16 екипи.
Од синоќа, четврток, започнаа меѓусебните дуели на 16-те осмофинални екипи од 10 градови и населени места од Гевгелија и околината, по следниот распоред:

А) „Црна Река“ Возарци - „Париз“ Миравци

B) „Ди Арт Про Мебел“ Удово - „Миравци“ Миравци

C) „ОН Бак“ Криволак - „Баламов Компани“ Негорци

D) „Клими Мк“ - „Елена“ Миравци

E) „Тотал ТВ“ Струмица - „Лозари“ Кавадарци

F) „Штрунфови“ Давидово - „СТОКОЛ“ Живинарска фарма Моин

G) „Венец Д.Дисан“ - „ЕЛЕНСКИ“ Штип

H) „Техно Павер“ Велес - „Аполонија“ Касино Гевгелија


Првите осминафинални натпревари се одиграа синоќа, четврток 18.07.2019 помеѓу екипите:

F) „Штрунфови“ Давидово - „СТОКОЛ“ Живинарска фарма Моин
A) „Париз“ Миравци - „Црна Река“ Возарци

Во текот на натпреварските посети на Миравци и бројната публика организаторот во соработка со Црвен Крст од Гевгелија во знак на хуманост и одговорност кон оние на кои им треба поддршка за здравје, организираше крводарителска акција со времетраење од 21 до 24 часот. 

Вечерва, петок, 19.07.2019 на втората тура од осминафиналните натпревари ќе се сретнат екипите на:

E) „Лозари“ Кавадарци - „Тотал ТВ“ Струмица
H) „Техно Павер“ Велес - „Аполонија“ Касино Гевгелија


Сабота трета вечер од осминафиналните натпревари 20.07.2019 на теренот ќе ги одмерат фудбалските способности екипите:

B) „Ди Арт Про Мебел“ - „Миравци“ Миравци
С) „ОН Бак“ Криволак - „Баламов“ Компани Негорци

Четвртата вечер од осминафиналните натпревари 21.07.2019 Недела, на терент ќе се сретнат:

G) „Венец Д.Дисан“ - „ЕЛЕНСКИ“ Штип
D) „Елена“ Миравци - „Клими Мк“.

За првите три места организаторот обезбедува пехари и парични награди.

 

Last modified on Петок, 19 Јули 2019 - 00:59

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Тролски фарми од Македонија и Филипините ја туркаа дезинформацијата за

Еден од најголемите издавачи на дезинформации за коронавирус на Фејсбук е

Повеќе

Ќе има ли нова вонредна состојба?

Нови 52 заболени од Ковид-19 за изминатите 24 часа, непочитување на мерките за

Повеќе

Бетонирана улицата „Деко Ковачев“ во Гевгелија

Уличниот крак од улицата „Деко Ковачев“- Гевгелија, во должина од околу 300

Повеќе

Почувствуван земјотрес во југот од Македонија

Тектонско придвижување на земјиното тло вечерва во 22:55 часот почувствуваа

Повеќе

Во чест на Спасовден - заштитникот на Гевгелија

Денеска е Св. Спас - заштитник и спасител на луѓето, заштитник на Гевгелија.

Повеќе

Од денеска се отвараат рестораните и кафетериите за посетителите

Од 28 мај после речиси двеиполмесечен прекин на дејноста поради корона кризата,

Повеќе

Намалени комуналните такси за даночните обврзници од Општина Гевгелија

Советот на Општина Гевгелија на денеска одржаната 45-та редовна седница донесе

Повеќе

Пензионерите од Гевгелија ги отворија своите работни простории

Здружението на пензионери од Гевгелија кое брои 4.198 свои членови со почетокот

Повеќе

Од утре се укинува полицискиот час

Владата на денешната седница донела одлука од утре да се укине полицискиот час,

Повеќе

Рускоска: Ја докажавме вината на Јовановски и Јанева

Обвинителката Вилма Рускоска која го води случајот „Рекет“ денеска презентираше

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.