Топ Новости

Турнирот „КМФ Миравци“ стигна до осмофинални натпревари

Петок, 19 Јули 2019

Новиот турнир во класичен мал фудбал во Миравци кој започна од 28 јуни стигна до осмофиналните натпревари. Од почетно пријавените 24 екипи во осинафиналната конкуренција останаа 16 екипи.
Од синоќа, четврток, започнаа меѓусебните дуели на 16-те осмофинални екипи од 10 градови и населени места од Гевгелија и околината, по следниот распоред:

А) „Црна Река“ Возарци - „Париз“ Миравци

B) „Ди Арт Про Мебел“ Удово - „Миравци“ Миравци

C) „ОН Бак“ Криволак - „Баламов Компани“ Негорци

D) „Клими Мк“ - „Елена“ Миравци

E) „Тотал ТВ“ Струмица - „Лозари“ Кавадарци

F) „Штрунфови“ Давидово - „СТОКОЛ“ Живинарска фарма Моин

G) „Венец Д.Дисан“ - „ЕЛЕНСКИ“ Штип

H) „Техно Павер“ Велес - „Аполонија“ Касино Гевгелија


Првите осминафинални натпревари се одиграа синоќа, четврток 18.07.2019 помеѓу екипите:

F) „Штрунфови“ Давидово - „СТОКОЛ“ Живинарска фарма Моин
A) „Париз“ Миравци - „Црна Река“ Возарци

Во текот на натпреварските посети на Миравци и бројната публика организаторот во соработка со Црвен Крст од Гевгелија во знак на хуманост и одговорност кон оние на кои им треба поддршка за здравје, организираше крводарителска акција со времетраење од 21 до 24 часот. 

Вечерва, петок, 19.07.2019 на втората тура од осминафиналните натпревари ќе се сретнат екипите на:

E) „Лозари“ Кавадарци - „Тотал ТВ“ Струмица
H) „Техно Павер“ Велес - „Аполонија“ Касино Гевгелија


Сабота трета вечер од осминафиналните натпревари 20.07.2019 на теренот ќе ги одмерат фудбалските способности екипите:

B) „Ди Арт Про Мебел“ - „Миравци“ Миравци
С) „ОН Бак“ Криволак - „Баламов“ Компани Негорци

Четвртата вечер од осминафиналните натпревари 21.07.2019 Недела, на терент ќе се сретнат:

G) „Венец Д.Дисан“ - „ЕЛЕНСКИ“ Штип
D) „Елена“ Миравци - „Клими Мк“.

За првите три места организаторот обезбедува пехари и парични награди.

 

Last modified on Петок, 19 Јули 2019 - 00:59

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Прес на СДСМ: Зголемувањето на пензите реалност со СДСМ

Претседателот на Општинската организација на СДСМ за Гевгелија Владислав

Повеќе

Гевгелија на меѓународна конференција за бегалците во Шпанија

Гевгелиски искуства од бегалската криза минатата недела беа пренесени на 5-та

Повеќе

Од коронавирусот во Кина починале 56 лица, епидемијата се забрзува

Здравствените власти на Кина денеска соопштија дека кај 1975 лица е потврдена

Повеќе

Царинската управа додели Благодарници на гевгелиски фирми

По повод светскиот ден на царината, директорот на Царинската управа Ѓоко

Повеќе

Се гради нова канализациона линија во Негорци и замена на дотраените водоводни

Јавното комунално претпријатие во Гевгелија, „Комуналец“ деновиве ја превзема

Повеќе

Формирана Комисија за здравство и социјални работи при Здружението на

Гевгелиското Здружение на пензионери ќе помага на своите членови преку прграма

Повеќе

Водовод и канализација за станбените објекти на Караорман

Најновата и растечка урбана зона во Гевгелија, населбата Караорман со години е

Повеќе

Лишен од слобода 68 годишен жител на Богородица

Ова е втор случај годинава жител на Богородица да биде лишен од слобода поради

Повеќе

Шпанија со итен протокол за ратификација на членство на Македонија во НАТО

Владата на Шпанија вчера го одобри и го достави на усвојување во Паралментот

Повеќе

Прес СДСМ Гевгелија: Вложувањето во образованието е најдобрата инвестиција

Претставникот во Советот на општината од редовите на СДСМ и коалицијата, кој

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.