Баскет караванот 3Х3 денес и утре во Гевгелија

  • Сабота, Авг 25 2018

 

 

Во центарот на Гевгелија на градското шеталиште денес и утре во знакот на кошарката. Шеснаесет екипи од Македонија ќе ги измерат своите сили во 3x3 баскет, а дванаесетте најдобри екипи од сите одржани турнири, во септември во Скопје ќе играат на финалниот турнир.

Баскет турнирот во Гевгелија е во организација на Здружението „3х3 Macedonia“, Агенцијата за млади и спорт, Кошаркарската федерација на Македонија, Општина Гевгелија и КК Кожув од Гевгелија.

Турнирот започнува денес во 17 часот и треба да заврши утре (недела 26.08) во 23 часот. Публиката низ целиот настан ќе може да ужива во DJ сетовите на DJ Goce, DJ Chvare и DJ Ficho. 


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Трамп прогласи вонредна состојба во САД

Американскиот претседател Доналд Трамп прогласи вонредна состојба во САД во

Повеќе

Македонија втор ден во национална жалост

Со знамиња на половина копје и откажани културни настани и манифестации, во

Повеќе

Ветровитата недела продолжува

Од почетокот на неделата Гевгелија е под налет на ветришта, а ќе продолжи така

Повеќе

Жртви на несреќата од 19 до 66 години

Тројца студенти, двајца пензионери, вработени во НБМ, Општина Центар,

Повеќе

14 и 15 февруари денови на жалост

Поради трагичната сообраќајна несреќа кај тетовско и 14 загинати, вечерва

Повеќе

Знамето на НАТО се вее пред Владата заедно со Македонското

Видео:  Церемонија на подигање на знамето на НАТО пред Владата

Повеќе

Времето денеска

Денешниот ден започна со ситен дожд после полноќ, за да продолжи ветровито

Повеќе

Локалниот сервис за граѓаните со ефектива од 65,4%

Преку Системот 48 часа лани биле поднесени 295 барања од граѓаните, или 1,2

Повеќе

Нови канализациони линии за Гевгелија, Смоквица и Милетково

Во подготовка планови за изградба на канализациона мрежа за Ново Конско,

Повеќе

Динќот сезонава ќе биде пуштен во употреба

Веќе е во завршна фаза уредувањето на ова локално излетничко место кое ќе

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.