Баскет караванот 3Х3 денес и утре во Гевгелија

Сабота, 25 Август 2018

Во центарот на Гевгелија на градското шеталиште денес и утре во знакот на кошарката

 

 

Во центарот на Гевгелија на градското шеталиште денес и утре во знакот на кошарката. Шеснаесет екипи од Македонија ќе ги измерат своите сили во 3x3 баскет, а дванаесетте најдобри екипи од сите одржани турнири, во септември во Скопје ќе играат на финалниот турнир.

Баскет турнирот во Гевгелија е во организација на Здружението „3х3 Macedonia“, Агенцијата за млади и спорт, Кошаркарската федерација на Македонија, Општина Гевгелија и КК Кожув од Гевгелија.

Турнирот започнува денес во 17 часот и треба да заврши утре (недела 26.08) во 23 часот. Публиката низ целиот настан ќе може да ужива во DJ сетовите на DJ Goce, DJ Chvare и DJ Ficho. 

Last modified on Сабота, 25 Август 2018 - 14:25

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Чествување на Светите Кирил и Методиј

Гевгелиската епархија и Црквата „Свети Кирил и Методиј“ во Гевгелија денеска и

Повеќе

Одбележан Патрониот празник на ООУ „Крсте Мисирков“ Гевгелија

Патрониот празник на Општинското основно училиште „Крсте Мисирков“ од Гевгелија

Повеќе

Заев ги разреши сите претседатели на Општински ограноци на СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека донел одлука за разрешување на сите

Повеќе

СДСМ: Социјалната помош ќе порасне за 300 % од сегашните 3.900 денари

Собранието на РСМ денеска го изгласа новиот Закон за социјална заштита кој ќе

Повеќе

Работилница за кинези терапија на „Мобилност“ Гевгелија

Здружението на лица со телесен инвалидитет „Мобилност“ од Гевгелија, вчера во

Повеќе

Видео: Заев во Србија на отворањето на Коридор 10

- „Се радуваме на успешните потфати на сите наши соседи“ рече Премиерот Зоран

Повеќе

Матурска парада во Гевгелија по 13-ти пат

Сто и педесет гевгелиски матуранти денеска во центарот на Гевгелија по 13-ти

Повеќе

ЦИВИЛ: Да се укинат неразумните и прескапи повластици и привилегии за

ЦИВИЛ – Центар за слобода бара од законодавната и извршната власт да стават

Повеќе

Наградени ученици од ООУ „Климент Охридски“ од Миравци

Први по македонски, втори по математика, пофалени за англиски јазик, тоа е

Повеќе

Заев ги најави критериумите за „Метлата“

Промени на раководните структури на министерско ниво, во државните институции,

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.