Топ Новости >
Полежан, БезБог, Џангал се врвовите кои ги искачи шестчлена екипа планинари од ПД „Кожуф“
Мапирње на патека од Смрдлива вода до водопадите на Кожуф, републички, балкански и меѓународни експедиции
ПД „Кожуф“ во соработка со ЕУ и проектот „ЕРАСМУС + “ реализираше 10 дневно кампување за млади во Финска
Докажаниот европски пријател на Македонија Ерван Фуере, по посетата на кампот „Слободиште“, со планинари од Македонската планинарска асоцијација се искачи на Титов врв на Шар планина
Највисокиот Балкански врв по нозете на гевгелиските планинари од ПД „Кожуф“
Изминатиов викенд 19.04.2015 година Планинарското Друштво "Кожуф " Гевгелија го организираше 22-от Традиционален планинарски марш "Перо Илиевски" Ума 2015
Сигал од Приштина го запре гевгелискиот тим во полуфиналето од БИБЛ, иако резултатот беше 86-80 за Кожув
Второ по ред искачување на врвот Китка на 1.211 метри надморска височина
Со одлука на Советот на општината годинава од буџетот за 2015 година ќе се одвојат осум милиони денари за развој на спортските активности во општина, но распоредено по клубови тоа значи намалување на спортскиот денар за 36,84%
Страница 4 од 7

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.