Топ Новости
Награда за најдобар Планинарски клуб во 2014 година и признание за особен успех на македонскиот тим во Балканската планинска експедиција - Елбрус, освои ПД „Кожуф“ од Гевгелија
Одбележана втората годишнина - патронат на планинарскиот дом „Томе Шутов - Кротки“ во с. Конско
Јубилеен 10-ти меморијален парш во чест на познатиот адвокат и долгогодишен член на ПД „Кожуф“ Димитар Кангов одржан викендов на Кожуф планина
Прогласени победниците во три натпреварувачки категории
Викендов, со планинарски марш одбележана 1000 годишнината од битката на Беласица и акцијата „Пешачење до здравје“ на Авала
Гевгелиски Кожув во првата фаза од Балканската кошаркарска лига ќе се натпреваруваат во групата Б
Мери Костадиновска - прва гевгеличанка на покривот на Европа Featured
Планинарката Мери Костадиновска, членка на Планинарското друштво „Кожуф“ од Гевгелија на 5 август годинава го искачи највисокиот врв во Европа, Елбрус, кој се наоѓа на 5.642 метри надморска височина во Русија и со тоа стана првата гевгеличанка која го достигна покривот на Европа
Планинари на ПД „Кожуф“ за прв пат на врвовоте на Доломитие во Италија Featured
Единаесет члена експедиција на Планинарското друштво „Кожуф“ од Гевгелија при крајот на месец jули и почетокот на август реализираа десетдневна експедиција на врвот Триглав (2.864 м.н.в.) на Јулските Алпи во Словенија и за прв пат ги искачија врвовите на Доломитите во Италија
Планинарското друштво „Кожуф“ од Гевгелија викендов учествуваше на 17-та Балканска средба на планинари што се одржа во местото Овчар Бања, на планината Каблар во Србија
Страница 7 од 8

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.