Топ Новости
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Албанија поентираше над Македонија со резултат 2-1 на првиот натпревар од квалификациите за СП 2018 во Русија
Во драматичен натпревар Португалија ја совлада Франција во продолженијата со 1 спрема 0.
Со победата над светскиот првак, Франција во големото финале
Исланд збришан за 45 минути со посигнати 4 гола, односно вкупно 5 до крајот на натпреварот
Германците ја елиминираа репрезентацијата на Италија од ЕУРО 2016, за жал не ги надиграа на теран туку со погодени шест…
2015 ја одбележаа многу фудбалки настани, но ние ја одбравме хуманоста
Баерн Минхен доминира на дуелот во Лигата на шампиони против Арсенал со извонредна игра и пет постигнати гола
Со пет гола и 120 минути игра Барселона го освои Супер Купот во Тбилиси пред разиграната постава на Севиља
Каталонците ја освоија четвртата Европска круна во фудбалот, петта во својата клупска историја
Страница 6 од 11

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.