Топ Новости
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Селекторот на Холандија, Луј Ван Гал по денешниот трилер триумф над Мексико призна дека неговата репрезентација успеала да се извлече,…
„Бразил е катастрофа, требаше да испадне“
И двете репрезентации остануваат во игра и во следната фаза
Актуелниот светски шампион Шпанија, по само вториот одигран натпревар на Светското првенство во Бразил ги спакува своите куфери
На вечерашниот дуел со БиХ, аргентинскиот репрезентативец Лајонел Меси го прекина долгогодишниот пост од мундијалски голови
Му требаа 86 минути од вечерашниот дуел за да го надмине светскиот рекорд на италијанецот Валтер зенга со 517 минути…
Со резултат од 5:1 за холанѓаните излезе дека Холандија им наби рогови на шпанските бикови
Марсело беше несреќниот шутер во својата гол мрежа
Аргентинскиот напаѓач Кун Агуеро кој е моментно во дресот на „Манчестер Сити“ стана пожелна инвестиција за мадридскиот клуб на „Кралевите“
Страница 9 од 11

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.