Топ Новости

Костадинов е прогласен за играч на колото во Словачка

Вторник, 19 Февруари 2019

Репрезентативец во Македонија, докажан фудбалер во Словачка

 

 

Нашиот Тихомир Костадинов од Миравци е успешен репрезентативец кој настапува во дресот на словачкиот „Ружомберок“.
Освен успехот да биде препознаен и ангажиран надвор од Македонија тој се закити и со награда за најдобар играч на 19-то коло од словачкиот фудбалски шампионат.

Нашиот офанзивен фудбалер има одличен викенд зад себе. Тихомир го постигна првиот гол, а потоа асистираше за гол во убедливиот триумф над Злате Моравце со 4:0.

Костадинов најпрво се најде во тимот на 19-то коло, а денеска и официјално е прогласен за играч на колото.

Ружомберок е четвртото место на табелата во тамошниот шампионат, додека нашиот фудбалер има постигнато пет гола.

  

Last modified on Вторник, 19 Февруари 2019 - 15:14

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Прес на СДСМ: Зголемувањето на пензите реалност со СДСМ

Претседателот на Општинската организација на СДСМ за Гевгелија Владислав

Повеќе

Гевгелија на меѓународна конференција за бегалците во Шпанија

Гевгелиски искуства од бегалската криза минатата недела беа пренесени на 5-та

Повеќе

Од коронавирусот во Кина починале 56 лица, епидемијата се забрзува

Здравствените власти на Кина денеска соопштија дека кај 1975 лица е потврдена

Повеќе

Царинската управа додели Благодарници на гевгелиски фирми

По повод светскиот ден на царината, директорот на Царинската управа Ѓоко

Повеќе

Се гради нова канализациона линија во Негорци и замена на дотраените водоводни

Јавното комунално претпријатие во Гевгелија, „Комуналец“ деновиве ја превзема

Повеќе

Формирана Комисија за здравство и социјални работи при Здружението на

Гевгелиското Здружение на пензионери ќе помага на своите членови преку прграма

Повеќе

Водовод и канализација за станбените објекти на Караорман

Најновата и растечка урбана зона во Гевгелија, населбата Караорман со години е

Повеќе

Лишен од слобода 68 годишен жител на Богородица

Ова е втор случај годинава жител на Богородица да биде лишен од слобода поради

Повеќе

Шпанија со итен протокол за ратификација на членство на Македонија во НАТО

Владата на Шпанија вчера го одобри и го достави на усвојување во Паралментот

Повеќе

Прес СДСМ Гевгелија: Вложувањето во образованието е најдобрата инвестиција

Претставникот во Советот на општината од редовите на СДСМ и коалицијата, кој

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.