Костадинов е прогласен за играч на колото во Словачка

Вторник, 19 Февруари 2019

Репрезентативец во Македонија, докажан фудбалер во Словачка

 

 

Нашиот Тихомир Костадинов од Миравци е успешен репрезентативец кој настапува во дресот на словачкиот „Ружомберок“.
Освен успехот да биде препознаен и ангажиран надвор од Македонија тој се закити и со награда за најдобар играч на 19-то коло од словачкиот фудбалски шампионат.

Нашиот офанзивен фудбалер има одличен викенд зад себе. Тихомир го постигна првиот гол, а потоа асистираше за гол во убедливиот триумф над Злате Моравце со 4:0.

Костадинов најпрво се најде во тимот на 19-то коло, а денеска и официјално е прогласен за играч на колото.

Ружомберок е четвртото место на табелата во тамошниот шампионат, додека нашиот фудбалер има постигнато пет гола.

  

Last modified on Вторник, 19 Февруари 2019 - 15:14

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Чествување на Светите Кирил и Методиј

Гевгелиската епархија и Црквата „Свети Кирил и Методиј“ во Гевгелија денеска и

Повеќе

Одбележан Патрониот празник на ООУ „Крсте Мисирков“ Гевгелија

Патрониот празник на Општинското основно училиште „Крсте Мисирков“ од Гевгелија

Повеќе

Заев ги разреши сите претседатели на Општински ограноци на СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека донел одлука за разрешување на сите

Повеќе

СДСМ: Социјалната помош ќе порасне за 300 % од сегашните 3.900 денари

Собранието на РСМ денеска го изгласа новиот Закон за социјална заштита кој ќе

Повеќе

Работилница за кинези терапија на „Мобилност“ Гевгелија

Здружението на лица со телесен инвалидитет „Мобилност“ од Гевгелија, вчера во

Повеќе

Видео: Заев во Србија на отворањето на Коридор 10

- „Се радуваме на успешните потфати на сите наши соседи“ рече Премиерот Зоран

Повеќе

Матурска парада во Гевгелија по 13-ти пат

Сто и педесет гевгелиски матуранти денеска во центарот на Гевгелија по 13-ти

Повеќе

ЦИВИЛ: Да се укинат неразумните и прескапи повластици и привилегии за

ЦИВИЛ – Центар за слобода бара од законодавната и извршната власт да стават

Повеќе

Наградени ученици од ООУ „Климент Охридски“ од Миравци

Први по македонски, втори по математика, пофалени за англиски јазик, тоа е

Повеќе

Заев ги најави критериумите за „Метлата“

Промени на раководните структури на министерско ниво, во државните институции,

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.