Топ Новости >
60-годишниот специјалист на "Гаучосите" Алехандро Сабеја има рок од 48 часа за да одговори на понудата
Дефанзивецот Матие и донесе триумф на Барса на гостувањето против Селта во Виго
ПСЖ во четврт финалето од Лигата на шампионите
Спорстскиот магазин „Ворлд Сокерс“ ги додели титулите за најдобар фидбалер и фудбалски тренер за 2014
Стратегот на италијанскиот прволигаш Сампдорија нуди 500.000 евра, а од Торино се спремни да понудат 1.000.000 евра за премин на Пандев од Галатасарај во нивниот клуб
Вечерва се одигруваат бројни пријателски натпревари, но најинтересни се оние во Манчестер, Глазгов и во Виг
Со резултат од 0-2 ги губиме шансите за трета позиција во квалификациите на ЕП 2016, со што Македонската фудбалска репрезентација ја разочара и публиката на „Филип Втори“ и селекторот Бошко Ѓуровски
Поради појава на кватрокоптер на кој се веело знаме на голема Албанија предизвика скандал, тепачка и прекин на натпреварот
Со турскиот вицепрвак 31-годишниот струмичанец ќе игра во Лигата на шампионите
Страница 6 од 10

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.