Целта е остварена: Македонија со победа над Чиле продолжува во следната фаза од мундијалот и го продолжи престојот во Египет!…
Подмладената македонска ракометна репрезентација не можеше на терен да и' парира и да ја надигра нестандардната постава на шведската ракометна…
Македонската ракометна репрезентација вечерва го игра првиот натпревар на Светското првенство во Египет против селекцијата на Шведска. Подмалдената Македонија вечерва…
Најдобриот тенисер на светот иако нема скорешен спортски настап континуирано работи на одржување на својата физичка кондиција.Новак Ѓоковиќ моментално се…
Денес е Светскиот ден на детето. Го посветуваме прилогот за едно несекојдневно дете херој Bridger Walker. На насловната фотографија е…
Македонија со победа над Финска (33-24) за пласман на ЕП 2022 Featured
Победничко отварање на квалификациите на Македонската ракометна репрезентација за пласман на ЕП 2022 година вечерва на теренот на „Борис Трајковски“…
Грчка студентка со инвалидитет ја постигна својата животна амбиција да го достигне врвот на планината Олимп, највисокиот врв на Грција,…
Традиционалната спортска манифестација „Трчаме кон целта 2020“ годинава се одржува по 15-ти јубилеен пат низ улиците на Скопје.Годинава свој трофеен…
Со резултат од 3:2 во сетови (6:3; 6:2; 5:7; 4:6 и 6:1) и пресврт во петтиот сет кој го освои…
Страница 1 од 29

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.