Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Македонија со убедливи 7 гола предност ја победи ракометната репрезентација на Швајцарија со што ги оправда очекувањата на стартот од…
На ГП Богородица уапсен НБА кошаркар Котуровиќ Featured
Српскиот кошаркар, поранешен репрезентативец и плеј мејкер во НБА клубот Бостон Селтик Дејан Котуровиќ е уапсен на Граничниот премин „Богородица“
На стартот од ракометната Лига на шампионите Вардар го порази Цеље, а Металург потфрли со пет разлика против Пари Сен…
САД го одбрани златниот медал на СП во кошарка Featured
Србите ја почувствуваа американската моќ во финалето на СП со 37 разлика во постигнати кошеви (129-92)
Во тек е пријавување на учесници кое трае заклучно до 10 август
Трофејот отиде во рацете на српскиот тенисер по четири часови исцрпна игра против швајцарецот Федерер
Тај-брејк победа на Новак Ѓоковиќ над бугаринот Григор Димитров за финале на Вимблдон
За селекција на Србија ова е осми по ред трофеј во ова натпреварување, и четврти по ред во последните пет…
Македонските ракометни асови ја демолираа репрезентацијата на Грција со 12 голови предност и резултат 35-23, полувреме 19-9
Страница 23 од 27

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.