Топ Новости
Дивеење во Гевгелија - Вторник, 24 Март 2020 09:49
Европскиот кадетски шампион во борење Бесир Алили си дојде дома, во Скопје. Oпштина Чаир и Боречкиот клуб „Лирија“ организираа свечен…
Етрополе, град административен центар во Западна Бугарија и годинава по 22-ри пат стана средиште на планинарски средби од Балканот. Сместен…
Македонија ја нокаутираше Грција и како лидер патува на Европското Првенство! Денеска на теренот во спортската сала во Струмица Македонската…
Четири медаљи за гевгелиските спортисти од „Мобилност“ Featured
На годинашниве 31 по ред Републички Спортски Игри на лица со телесен инвалидитет во дисциплина „Атлетски повеќебој“ учествуваше и петточлена…
Европскиот ракометен првак „Вардар“ од Скопје освен пехарот и златните медаљи за играчите својата победа во Лигата на шампионите во…
Дочекот на играчите на РК „Вардар“ по победата на Лигата на шампиони во Келн денеска го преполни плоштадот во Скопје…
Вардар е првак на Европа во ракомет Featured
Со победа над Веспрем со резултат од 27:24, македонските рекометари на „Вардар“ денес се качија на тронот на ракометна Европа.Пехарот…
Првакот на Македонија во ракомет „Вардар“ на завршниот турнир од Лигата на шампионите во дуел со Барселона вечерва во Келн…
„Вип“ од Скопје прв, „Костреш“ од Богданци втор на Крапска Лига 2019 Featured
Екипата на ЗРС „Вип“ од Скопје со уловени 63 примероци на риба крап со вкупна тежина од 142,230 килограми е…
Страница 5 од 26

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.