Топ Новости
Билборд кампања - Понеделник, 06 Јули 2020 15:42
Европскиот ракометен првак „Вардар“ од Скопје освен пехарот и златните медаљи за играчите својата победа во Лигата на шампионите во…
Дочекот на играчите на РК „Вардар“ по победата на Лигата на шампиони во Келн денеска го преполни плоштадот во Скопје…
Вардар е првак на Европа во ракомет Featured
Со победа над Веспрем со резултат од 27:24, македонските рекометари на „Вардар“ денес се качија на тронот на ракометна Европа.Пехарот…
Првакот на Македонија во ракомет „Вардар“ на завршниот турнир од Лигата на шампионите во дуел со Барселона вечерва во Келн…
„Вип“ од Скопје прв, „Костреш“ од Богданци втор на Крапска Лига 2019 Featured
Екипата на ЗРС „Вип“ од Скопје со уловени 63 примероци на риба крап со вкупна тежина од 142,230 килограми е…
Прва Крапска Лига на езерото Паљурци кај Богданци Featured
Македонската рибиловна Федерација деновиве, ја организира Првата Крапска лига во Македонија, која се одвива на вештачкото езеро Паљурци кај Богданци.…
Утрово на 71 година почина поранешниот возач во Ф1, Ник Лауда, после неколку месеци борба со болеста. Австриецот го освои…
Во 63 минутна игра и два добиени сета вечерва во Рим Ѓоковиќ го победи Колшрајбер од Германија со (6:3) и…
Во Спортскиот центар „Јане Сандански“, синоќа во Скопје, гевгелиските кошаркари од КК „Кожув“ го изморија домаќинот до последната секунда и…
Страница 6 од 27

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.