„Вип“ од Скопје прв, „Костреш“ од Богданци втор на Крапска Лига 2019 Featured
Екипата на ЗРС „Вип“ од Скопје со уловени 63 примероци на риба крап со вкупна тежина од 142,230 килограми е…
Прва Крапска Лига на езерото Паљурци кај Богданци Featured
Македонската рибиловна Федерација деновиве, ја организира Првата Крапска лига во Македонија, која се одвива на вештачкото езеро Паљурци кај Богданци.…
Утрово на 71 година почина поранешниот возач во Ф1, Ник Лауда, после неколку месеци борба со болеста. Австриецот го освои…
Во 63 минутна игра и два добиени сета вечерва во Рим Ѓоковиќ го победи Колшрајбер од Германија со (6:3) и…
Во Спортскиот центар „Јане Сандански“, синоќа во Скопје, гевгелиските кошаркари од КК „Кожув“ го изморија домаќинот до последната секунда и…
Во четврт финалето од ракометната Лига на шампиони Вардар го збриша типуваниот фаворит Пик Сегет со убедливи 31 - 23.…
Пехарот на КУП 2019 го освои Работнички Featured
Скопскиот кошаркарски клуб „Работнички“ вчера во Гевгелија ја освои 10-та по ред победа на КУП на Македонија. Со победа над…
Победниците на БИБЛ лигата вечерва се изборија за влез во историско финале на државниот куп во кошарка. Утре се борат…
Блокотехна обезбеди полуфинале во КУП 2019 Featured
МЗТ Скопје, Работнички, Блокотехна Гевгелија и Гостивар се утрешните полуфиналисти од државниот КУП во кошарка 2019
Страница 9 од 30

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.