Македонија со историска победа над Исланд Featured
ВИДЕО: Македонија-Исланд 34:33 е победоносниот резултат од 4-та победа над Исланд, но прва на гостински терен во Рејкјавик
Гевгелискиот прволигаш Блокотехна вечерва ја освои БИБЛ лигата
Со победа во финалето над екипата на Загреб со резултат 26-23 македонските ракометари најдобри во регионалната европска лига - СЕХА…
Вардар избори трето СЕХА-финале по ред: Лекција за Мешков среде Брест во Белорусија
Еден од најдобрите македонски каратисти, Емил Павлов, го освои бронзениот медал на Европското првенство во Шпанија
Две златни, два сребени медала и две бронзи е епилогот на македонските натпреварувачи на Специјалната олимпијада во Абу Даби
Гевгелиските кошаркари на „Кожуф“ на гостински терен во Аеродром го победија со 80:91 носителот на шампионската титула во македонската кошаркарска…
Солидарен протест на приватните доктори од Гевгелија Featured
Mатични доктори од приватното здравство во Гевгелија денеска се солидаризираа со состојбата на својата колешка д-р Виолета Петковска од Виница…
Кожув во една четвртина успеа да го добие дуелот во Куманово. Блокотехна без проблеми на домашен терен оствари победа
Страница 10 од 30

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.