Топ Новости
Билборд кампања - Понеделник, 06 Јули 2020 15:42
Новак Ѓоковиќ се пласира за финалето на Грен слемот на Вимблдон, по пауза од две години
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ има предност во дуелот со Рафаел Надал со 2:1 во сетови
Од Кавелирс, Леброн преминува во Лејкерс за договор вреден 154 милиони долари
Надал го победи австралијанецот Доминик Тим и со тоа стана прв тенисер кој го има освоено 11 титули на Ролан…
Полуфинале во Лига на шампиони во ракомет започнува во 15:15 часот, а второто во кое игра нашиот Вардар започнува во…
Јапонски и македонскиот алпинист кои починаа под врвот Еверест по симнувањето во Катманду ќе бидат однесени на аутопсија
Адам Бут (Adam Booth), британски алпинист со сеќавање за своите средби и познанство од другарувањето на Монт Еверест со нашиот…
Во драматично финале Ѓер успеја да ја зачува титулата со резултат 27-26
Штипјанецот Емил Павлов -  повторно европски првак во карате Featured
Македонскиот каратист Емил Павлов по втор пат во својата кариера стана европски првак во категоријата до 60 килограми
Страница 13 од 27

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.