Топ Новости
Воз удрил во автомобил кај с.Давидово - Понеделник, 27 Јули 2020 17:55
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
„Триколорите“ вечерва во Париз ја одбранија титулата освоена пред две години во Доха
По трет пат на врвот на голгетерската листа на Светските и Европски првенства
Федерер, в недела, ќе игра во своето 28-мо грен слем финале и ќе се обиде да ја освои петтата титула…
Серена Вилијамс, Џоана Конта, Каролина Плишкова и Мирјана Лучиќ-Барони се пласираа во четвртфиналето на Аустралијан Опен
Со резултат 27 : 27 на теренот во Мец македонските репрезентативци го обезбедија билетот за Албервил, каде во осминафиналето ќе…
Македонија го совлада Тунис со 34-30 во натпреварот од првото коло од групата Б од Светското првенство во ракомет кое…
Со гол водство (28:27) Загреб го победи „Вардар“ во петтиот натпревар од Лигата на шампионите
Магазинот „Tennis Smash“ го објави последното интервју со најдобриот тенисер на светот
Државен куп по далечинско пливање во водите на Дојранското езеро во организација на Пливачката федерација на Македонија
Страница 19 од 27

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.