Топ Новости
Воз удрил во автомобил кај с.Давидово - Понеделник, 27 Јули 2020 17:55
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Златен медал за Германија на EHF Featured
Втора титула на ЕП за Германија која вечерва сензационално доминираше над Шпанија
Со победа над Хрватска, Шпанија стана вториот финалист на Европското ракометно првенство 2016
Германија во финале на EHF Featured
Поразот на Норвешка и обезбеди на Македонија предолимписки турнир
Огромни заложби на терен, водство од 5 гола, а резултатот нерешен
Болт останува најбрзиот човек на светот Featured
Јамакјанецот Болт остана крал на спринтот и на СП во Пекинг со победата на американецот Гетлин за една стотинка
Македонските одбојкари втори во Европската лига Featured
Македонија го освои второто место во Европската лига што претставува најголем успех за нашата одбојкарска репрезентација
Македонските одбојкари во финалната четворка од ЕЛ Featured
Словенија вторпат ја совлада Грција, со што Македонија остана во фајналфор на Европската Лига
На СП во Казан во водени спортови Марко Блажевски оствари норма од Б-критериумот за настап на „Рио 2016“
Американскиот пливач Фелпс има подобри резултати на првенството на САД отколку медалистите на СП во Казан
Страница 21 од 27

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.