Македонија со историска победа над Исланд Featured
ВИДЕО: Македонија-Исланд 34:33 е победоносниот резултат од 4-та победа над Исланд, но прва на гостински терен во Рејкјавик
Гевгелискиот прволигаш Блокотехна вечерва ја освои БИБЛ лигата
Со победа во финалето над екипата на Загреб со резултат 26-23 македонските ракометари најдобри во регионалната европска лига - СЕХА…
Вардар избори трето СЕХА-финале по ред: Лекција за Мешков среде Брест во Белорусија
Еден од најдобрите македонски каратисти, Емил Павлов, го освои бронзениот медал на Европското првенство во Шпанија
Две златни, два сребени медала и две бронзи е епилогот на македонските натпреварувачи на Специјалната олимпијада во Абу Даби
Гевгелиските кошаркари на „Кожуф“ на гостински терен во Аеродром го победија со 80:91 носителот на шампионската титула во македонската кошаркарска…
Солидарен протест на приватните доктори од Гевгелија Featured
Mатични доктори од приватното здравство во Гевгелија денеска се солидаризираа со состојбата на својата колешка д-р Виолета Петковска од Виница…
Кожув во една четвртина успеа да го добие дуелот во Куманово. Блокотехна без проблеми на домашен терен оствари победа
Страница 5 од 25

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.