Топ Новости
Со резултат 31:27 Македонија со победа над Турција ги стартуваше квалификациите за ЕП 2020
Во петтото коло од Лигата на шампионите по четири победи во низа, Вардар го претрпе првиот пораз на гостување во…
Вардар со четири победи од четири натпревари во Лигата на шампиони
Возачот на „Мерцедес“ ја освои осмата победа сезонава или вкупно во кариерата се избори за јубилејната 70-та
По три одиграни натпревари Вардар со три победи во Лигата на шампионите
Ракометарите на македонскиот шампион славеа со 33:25 против Кристијанштад
На гостински терен „црвено-црните“ го победија Европскиот шампион во ракомет од 2017
Усаин Болт е најбрз човек на светот, но дали е најбрз и во безтежински простор
Од Македонија до Брисел со велосипед Featured
Велешанецот Ване Михајловски тргна на велосипед од Велес за Брисел, на рута долга 2.179 километри нарекувајќи го своето патешествие „За…
Страница 8 од 24

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.