Во Спортскиот центар „Јане Сандански“, синоќа во Скопје, гевгелиските кошаркари од КК „Кожув“ го изморија домаќинот до последната секунда и…
Во четврт финалето од ракометната Лига на шампиони Вардар го збриша типуваниот фаворит Пик Сегет со убедливи 31 - 23.…
Пехарот на КУП 2019 го освои Работнички Featured
Скопскиот кошаркарски клуб „Работнички“ вчера во Гевгелија ја освои 10-та по ред победа на КУП на Македонија. Со победа над…
Победниците на БИБЛ лигата вечерва се изборија за влез во историско финале на државниот куп во кошарка. Утре се борат…
Блокотехна обезбеди полуфинале во КУП 2019 Featured
МЗТ Скопје, Работнички, Блокотехна Гевгелија и Гостивар се утрешните полуфиналисти од државниот КУП во кошарка 2019
Македонија со историска победа над Исланд Featured
ВИДЕО: Македонија-Исланд 34:33 е победоносниот резултат од 4-та победа над Исланд, но прва на гостински терен во Рејкјавик
Гевгелискиот прволигаш Блокотехна вечерва ја освои БИБЛ лигата
Со победа во финалето над екипата на Загреб со резултат 26-23 македонските ракометари најдобри во регионалната европска лига - СЕХА…
Вардар избори трето СЕХА-финале по ред: Лекција за Мешков среде Брест во Белорусија
Страница 9 од 29

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.