Топ Новости
Надал го победи австралијанецот Доминик Тим и со тоа стана прв тенисер кој го има освоено 11 титули на Ролан…
Полуфинале во Лига на шампиони во ракомет започнува во 15:15 часот, а второто во кое игра нашиот Вардар започнува во…
Јапонски и македонскиот алпинист кои починаа под врвот Еверест по симнувањето во Катманду ќе бидат однесени на аутопсија
Адам Бут (Adam Booth), британски алпинист со сеќавање за своите средби и познанство од другарувањето на Монт Еверест со нашиот…
Во драматично финале Ѓер успеја да ја зачува титулата со резултат 27-26
Штипјанецот Емил Павлов -  повторно европски првак во карате Featured
Македонскиот каратист Емил Павлов по втор пат во својата кариера стана европски првак во категоријата до 60 килограми
Утре во 18 часот ракометарките на Вардар играат со ланскиот победник Ѓер
Вардар оди во Фајнал 4 на ЛШ Featured
Вториот пласман на Ф4 во ЛШ на Вардар
Гевгелискиот алпинист д-р Петков на Денот на трудот ќе искачува 7.800 метри од Монт Еверест
Страница 10 од 24

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.