Топ Новости
Билборд кампања - Понеделник, 06 Јули 2020 15:42
Светскиот рекет број 1 пропушти да ја понесе петтата Мастер титула од Париз
Со победа над Мешков Брест со резултат 30:23 Вардар има пет победи од шест одиграни натпревари во 6-то коло од…
Срамен пораз во Кожани од Грција со 28-26, иако сите очекуваа лесна победа
Со резултат 31:27 Македонија со победа над Турција ги стартуваше квалификациите за ЕП 2020
Во петтото коло од Лигата на шампионите по четири победи во низа, Вардар го претрпе првиот пораз на гостување во…
Вардар со четири победи од четири натпревари во Лигата на шампиони
Возачот на „Мерцедес“ ја освои осмата победа сезонава или вкупно во кариерата се избори за јубилејната 70-та
По три одиграни натпревари Вардар со три победи во Лигата на шампионите
Ракометарите на македонскиот шампион славеа со 33:25 против Кристијанштад
Страница 11 од 27

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.